[ Okruženje
]
20 Februar, 2022 15:03
Koja je svrha blogova i sajtova o okruženju?
Svrha postojanja ovih sajtova i blogova je veoma korisna i informativna za sve oko nas takođe.Zato što možemo naučiti nešto novo o planeti i kako da je sačuvamo.Takođe ovakvi blogovi ili sajtovi nas mogu dodatno motivisati da što više učestvujemo u očuvavanju planete Zemlje.
[ Okruženje
]
20 Februar, 2022 15:00
Blogovi i sajtovi o okruženju - EcoWatch (https://www.ecowatch.com)
EccoWatch je vodeća onlajn kompanija za vesti o životnoj sredini, koja svakog dana objavljuje prave priče za zdraviju planetu i život. Brzo rastemu, dostižući milione čitalaca svakog meseca kroz originalno pisanje od strane saradnika i ponovno objavljivanje od partnerskih organizacija.
[ Okruženje
]
20 Februar, 2022 14:57
Blogovi i sajtovi o okruženju - Treehugger (https://www.treehugger.com)
Treehugger je jedina moderna web-site za održivost koja nudi savete, jasnoću i inspiraciju kako za eko-pametne, tako i za početnike u zelenim životima. Sa više od 120 miliona čitalaca svake godine, Treehugger je najveća svetska informativna stranica posvećena vođenju održivosti zelenog života.
[ Okruženje
]
20 Februar, 2022 14:51
Blogovi i sajtovi o okruženju - Grist (https://grist.org)
Ovo je popularan blog za sve vesti koje treba da znate o klimi i životnoj sredini. Grist na svom sajtu pakuje veliki broj ekoloških članaka različitih autora i istraživačkih informacija sa naglaskom na pronalaženju rešenja za probleme sa kojima se životna sredina suočava. Gristova nezavisna, neprofitna redakcija prati detaljne priče o nedovoljno pokrivenim temama kao što su čista energija, održiva hrana, gradovi pogodni za život, ekološka pravda i bolja ekonomija. Oni podižu rešenja, razotkrivaju nejednakosti i daju našim čitaocima kontekst, znanje i alate da naprave razliku.
[ Okruženje
]
20 Februar, 2022 14:47
Blogovi i sajtovi o okruženju
Jedan od najvećih problema na svetu je ogromna količina zagađenosti i đubriva koja štete planeti Zemlji. Mnogo platformi obaveštava o ovom problemu (televizija,novine,internet,radio...) kako bi to dospelo do ljudi. Međutim,mali broj ustvari sluša sve te informacije o svim tim dešavanjima.
Blogovi i sajtovi uglavnom služe za neke lične intereste, kao na primer neki blogeri pišu kako su proveli dan, njihove modne utiske,neka dešavanja u životu, dok sajtove uglavnom koriste kao neki marketing ili promociju posla i slično, ali u ovom slučaju za šta je tema vezana to je drugačije.
[ Uopšteno o sajtu i blogu
]
20 Februar, 2022 14:44
Razlike između bloga i web-sajta
Osnovna razlika između bloga i ostalih vrsta veb-sajtova je ta što se blogovi redovno ažuriraju novim sadržajem, koji se prikazuje obrnutim hronološkim redosledom.
Tipični veb-sajtovi su statične prirode gde se sadržaj organizuje na stranicama, znate već Početna, O Nama, Usluge, Kontakt i slično i ne ažuriraju se tako često.
Sa druge strane, blog je znatno dinamičniji i obično se češće ažurira. Tačnije, tako bi trebalo. Učestalost objavljivanja se razlikuje od blogera do blogera, tako da objava može biti nekoliko puta nedeljno, jednom mesečno, zavisi kako kod koga. Jednostavno rečeno, svi blogovi jesu veb-sajtovi ili deo veb-sajtova. Međutim, ne mogu se svi veb-sajtovi nazvati blogovima.
[ Uopšteno o sajtu i blogu
]
20 Februar, 2022 14:28
Šta je blog, a šta sajt?
Blogove obično vodi pojedinac ili mala grupa ljudi pišuću na različite teme, deleći koristan i informativni sadržaj, važnost bloga prepoznale su i mnoge korporacije. Blog može biti na zasebnom domenu i činiti nezavisnu veb prezentaciju, a može biti i deo veb-sajta kao zasebna stranica. Zanimljivo je da se na blogu sadržaj predstavlja obrnutim hronološkim redosledom, tačnije sadržaj novijeg datuma se prvo prikazuje, a za njim i preostali koji je starijeg datuma. Sadržaj bloga može da bude pisani, audio, video, foto sadržaj, a naziva se Unos, Objava ili Blog Post.
Web-sajt ili Web-lokacija predstavlja mesto na internetu.To je skup web-stranica koje mogu da sadrže tekst, slike, video-snimke i drugi multimedijalan sadržaj sastavljen u jednu celinu. Sajt može biti smešten na lokalnom računaru ili na internet ili web-serveru (računaru poslužiocu).
Neki sajtovi su dostupni svim korisnicima, a neki imaju ograničenja u pogledu pristupa. Sajt može imati svoj internet domen (vršni nivo, adresa) ili poddomen. U svetu ima preko milijardu web-sajtova.